Константин Костадинов и Аликанте допуснаха новa загуба в плейофите на испанската Leb Oro. Българинът и  съотборниците му отстъпиха при гостуването си на Форка Лейда с 68:88 във втория двубой от 1/4-финалите. Миналият петък съставът отново отстъпи в първата среща.

Възпитаниците на Антонио Перес изостават с 0:2 загуби в една от откриващите серии във втора испанска дивизия. Третият мач е в петък, а домакини ще са Костадинов и компания, които ще търсят задължителен успех, за да останат в играта за следващата фаза.

Домакините имаха превес още през първо полувреме и на голямата почивка се изстреляха с 49:35. След паузата гостите не намериха начин да обърнат хода на събитията и Лейда спечели.

Костадинов започна като титуляр и не разочарова. Националът ни постави името си сред реализаторите с 14 точки, 5 борби и една открадната топка за 30 минути. При стрелбата си той бе 5/9 от близка дистанция, 0/6 от тройката и 4/4 от линията за изпълнение на наказателни удари.

Брадли Дейвидсън приключи с 21 точки и 5 асистенции.