Селтик триумфира с трета поредна титла в Шотландия. Съставът от Глазгоу разгроми с 5:0 като гост Килмарнък и кръг преди края на сезона има 6 точки преднина пред големия си градски съперник Рейнджърс.

"Зелено-белите" поведоха на стадион "Ръгби Парк" в 5-ата минута след попадение на Адам Айда след асистенция на Мат О'Райли. 7 минути след това Алистър Джонстън подаде за Дайдзен Маеда и японският национал удвои 2:0. До края на първата част бившият отбор на Стилиян Петров вкара още един гол, който бе дело на Джеймс Форест в 35-ата минута.

След почивката превъзходството на шампионите продължи и О'Райли се разписа още два пъти, в 51-ата и 71-ата минута.

Селтик спечели титлата за 54-ти път в клубната си история, а Рейнджърс има един шампионски трофей повече. Двата гранда ще се изправят един срещу друг на финала за купата на Шотландия на 25 май.