Купа България при момчетата под 16 години ще се проведе този уикенд (18-19 май) на два корта в столичната зала "Левски София". Шест отбора стартират участие в надпреварата - ВК ЦСКА (София), ВК Монтана, ВК Арда (Кърджали), ВК Изгрев (Ябланица), ВК Люлин (София) и домакинът ВК Левски София. Чрез жребий те бяха разделени в две групи по три.

Група А: Левски София, Арда и Люлин

Група Б: Монтана, Изгрев и ЦСКА

В групите те ще играят всеки срещу всеки. Всяка среща се състой от три гейма до 25 точки, като всеки спечелен гейм носи една точка. След приключване на груповата фаза, първите отбори играят полуфинални срещи срещу вторите отбори от другата група. Класиралите се на трето място приключват участието си в турнира. Победителите от полуфиналните срещи играят финал за определяне на носителя на Купа България. Загубилите от полуфиналните срещи приключват участието си в турнира. Класирането се оформя по следните критерии: брой победи/брой точки/победител от директен двубой.

18:00 ч.: ЦСКА – Монтана

Двата полуфинала ще се играят в неделя, 19 май, от 10:00 ч. Финалът ще е в 12:00 ч. на Корт 1.

Турнира Купа България по волейбол се провежда в изпълнение на спортния календар на БФВ с цел популяризиране на волейболната игра сред подрастващите и за излъчване на носителя на Купа България в съответната възрастова група.

Българска федерация по волейбол изказва своята благодарност към партньорите, подкрепящи развитието на Детско-юношеския волейбол в България – Лидл България, Гаритидж парк, Обединена Българска Банка, Хюндай България, фондация "За пример", Министерство на туризма и Министерство на младежта и спорта.