От петък до неделя, 3-5 май, се проведоха две състезания по спортно катерене в дисциплината боулдър с участието на състезателите от националния отбор на България.

В Солт Лейк Сити, САЩ двамата български участници при мъжете постигнаха най-добро класиране в дисциплината в историята на този спорт у нас – Николай Русев е 11-ти, Слав Киров – 13-ти. При жените Александра Тоткова остана на 47-мо място. Това е последна проверка за Николай Русев и Александра Тоткова преди първата олимпийска квалификация, която ще се проведе на 16-19 май в Шанхай.

По същото време в Грац, Австрия се проведе европейска купа в дисциплината боулдър за юноши и девойки. Най-добро класиране постигна Валисия Мей при девойките U18, която зае 10-то място.

Още 3-ма български състезатели намериха място сред първите 30 – в групата U16 Ида Христоскова зае 15-то място при девойките, Денис Бечев – 20-то място при юношите, в групата U18 Иван Русев е 24-ти при юношите.