Боряна Калейн заема втората позиция във временното класиране след първите два уреда топка  на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку (Азербайджан).

Николова е трета след представянията на обръч и топка.

Калейн започна силно надпреварата със сбор от 69.200 точки (36.200 на обръч и 33.000 на топка), което й позволи да оглави класирането след първата група.

С два най-високи резултата възпитаничката на Марияна Памукова влиза и на двата финала в неделя. Според регламента на състезанието за финалите на отделните уреди се класира по една представителка от държава.

Стилияна Николова направи грешки в съчетанието с топка и със сбор от 67.750 точки (35.850 на обръч и 31.900 на топка) заема временно трето място.

Боряна Калейн първоначално получи 32.200 точки за изпълнението си с топка, но от българския щаб подадоха контестация и тя беше повишена на 33.000. За Стилияна Николова на топка също имаше контестация, но тя не беше уважена и оценката остана 31.900.

Лидер в подреждането след първите два уреда със сбор от 70.300 точки е световната шампионка от първенството в София през 2022 година София Рафаели. Италианката получи 35.800 точки за съчетанието си с обръч и 34.500 точки за това с топка.

Най-добрите 16 гимнастички от квалификацията ще участват в "Крос битките" утре на първото в историята състезание с подобен регламент.

Съдия за България в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова, която днес е в панела за трудност с тяло на обръч.

По-късно днес предстоят съчетанията с бухалки и с лента.

Потокът на българските грации стартира в 15:00 часа.