Едерсон ще се завърне в игра преди края на сезона, пише авторитетното издание The Athletic. Вратарят на Манчестър Сити се контузи при успеха над Нотингам Форест с 2:0 миналата неделя, но скенерът не е показал сериозно увреждане.

През първото полувреме на "Сити Граунд" бразилецът се сблъска с Уили Боли и напусна след първото полувреме. Стражът е под въпрос за съботното домакинство с Уулвърхемптън от 19:30 часа. След него има вероятност да е на линия за последните 3 двубоя от първенството.

Манчестър Сити е втори със 79 точки, на една зад Арсенал, който е с мач повече. Сезонът на "гражданите" ще приключи на 25 май, когато е финалът на ФА Къп срещу Манчестър Юнайтед.

Този сезон Едерсон е играл в 40 срещи от всички турнири. В тях е допуснал 33 попадения и е запазил мрежата си суха 14 пъти за 3469 минути на терена. Договорът на 30-годишния състезател е до 30 юни 2026-а.