Българският специалист Радослав Арсов и Локомотив Калининград завършиха отново със сребърните медали в женската руска Суперлига. Воденият от родния наставник отбор отстъпи пред Динамо Казан с 0:3 гейма (22:25, 16:25, 18:25) в 5-ия финален мач помежду им.

Локомотив не успя да си върне титлата, спечелена в две поредни години - 2021 и 2022 г., но се задържа на челните позиции в 6 поредни сезона. Съставът бе 9-и, когато бе поет от Арсов и се издигна до четвъртото място, на което завърши редовния сезон.

Съперникът спечели серията с 3:2 успеха.

Най-резултатна бе Ебрар Каракурт с 14 точки (един ас). С 11 точки завърши Ксения Парубец. За съперника Елена Пиетрини се отчете с 20 точки (два аса, 3 блокади). Елизавета Лукянова добави 13 точки (един ас, две блокади).

Каракурт попадна в Идеалния отбор на финалите - като най-добър диагонал. Алла Галкина бе отличена за най-добро либеро. Мина Попович е втори най-добър център. Останалите награди бяха спечелени от състезателки на Динамо.