Ал-Хилал победи като гост Ал-Итихад с 2:1 в полуфинална среща от турнира за Кралската купа на шампионите на Саудитска Арабия.

Успехът класира Ал-Хилал на финала на състезанието.

Ал-Итихад започна по-активно мача, като гол на Абдерразах Хамдалах в 8-ата минута бе отменен заради засада след намеса на системата ВАР.

В 25-ата минута Ал-Хилал поведе с гол на бразилския нападател Майкъл след асистенция на сънародника му Малком. В 37-ата минута и самият Малком вкара, но попадението му бе отменено заради засада.

В 42-ата минута Ал-Хилал останаха с десет души, след като Сергей Милинкович-Савич бе изгонен с директен червен картон заради груба игра.

В 67-ата минута тимът на Ал-Итихад възстанови равенството чрез Хамдалах.

В 81-ата минута гостите отново поведоха с попадение на Сауд Абдулхамид, като и това попадение бе изработено от най-добрия на терена Малком.

Съперникът на Ал-Хилал във финала на турнира ще определят на 1 май в другия полуфинал Ал-Насър и Ал Хаеей.