Балкан отново спечели титлата в Държавното първенство при юношите U19. На финала ботевградският тим надви ЦСКА със 77:65 пред пълните трибуни на столичната зала "Триадица“.

Баскетболистите на Мирослав Ралчев за втора поредна година печелят златен дубъл, след като преди седмица на свой терен защитиха и трофея си в турнира за Купа БФБ.

Най-резултатен за победителите бе Александър Гавалюгов с 27 точки. С 16 точки е Стефан Михайлов. За "червените“ Иван Димитров реализира 22 точки, 13 добави Георги Цеков.

На третото място в първенството завърши отборът на Академик Бултекс 99, който в малкия финал победи Шумен с 80:64.

Ради Глухчев отбеляза 19 точки за успеха. записа 15 и 13 борби. За съперника Станислав Бънков реализира 23 точки.

MVP на турнира стана Александър Гавалюгов, а неговият съотборник в Балкан Михаил Калинов взе приз за най-много асистенции. Наградата за най-много отнети топки отиде при Иван Димитров от ЦСКА. Водещ реализатор стана Иван Живков от Дунав Русе 2016, а друг играч на тима – Стоян Ганев, заслужи отличие за най-добър борец.

Носителите на индивидуално награди получиха статуетките си от крилото на Сакраменто Александър Везенков, който награди и шампиона Балкан. Изпълнителният директор на БФ Баскетбол Филип Виденов връчи медалите за второ и трето място.