Втора поредна чиста победа постигна националният ни отбор за жени до 18 години на европейската квалификация в Австрия. "Лъвиците" надиграха с 3:0 гейма (25:17, 25:19, 25:18) Литва за 73 минути.

Селекционерът Антонина Зетова заложи на същия стартов състав като в първата среща с Дания: Вероника Петрова, Димана Иванова, Калина Венева, Вяра Парапунова, Деница Ангелова, Дарина Нанева и либерото Виктория Нинова.

Българките са на крачка от класиране за Евроволей 2024 в Румъния и Гърция от 1 до 13 юли.

Дарина Нанева бе най-резултатна с 12 точки, 9 добави Калина Венева, а с 8 се отличи Деница Ангелова

България не остави съмнение в превъзходството си и наложи категоричното си превъзходство срещу литовките.

Утре националките ни ще играят с домакина Австрия в последния си двубой от квалификационна група "Е".