ЦСКА се класира за финала в Суперлигата. "Червените" отстраниха Дея спорт с 3:1 гейма (17:25, 25:16, 25:15, 25:16) в четвъртия полуфинален двубой помежду им, изигран в зала "Христо Ботев" в столицата.

"Армейците" спечелиха серията с 3:1 успеха.

ЦСКА достига финала за първи път от 2018 година. Последната титла във витрината на столичани е от 2012-а.

За титлата "червените" ще срещнат Нефтохимик или Левски.

Николай Николов бе титуляр след възстановяването си от контузия. Франческо Кадеду заложи на Николай Учиков като диагонал, Лукас Мадалоз игра на обичайната си позиция - посрещач.

За ЦСКА отново Делчо Раев започна като основен разпределител, но във втората част бе заменен от Владимир Станков

"Армейците" започнаха трудно, но впоследствие показаха дух за победа. Заиграха с настроение и намалиха грешките, което бе ключово.

Домакините стартираха с преднина (4:2), след което продължиха да диктуват положението. След 9:5 съперникът успя да навакса и да изравни. Играта продължи равностойно, Дея взе превес, но за кратко. Двата състава си разменяха аргументи, бургазлии отново поведоха. До края те диктуваха положението и излязоха напред в срещата.

"Червените" поведоха и във втория гейм, но впоследствие бяха настигнати от противника. Столичани набраха инерция, като доминираха до самия край. Така резултатът бе изравнен.

ЦСКА тръгна силно третата част (3:0), след което продължи да диктува положението. Атаката и блокадата на "армейците" им помогна да оформят солидна преднина, която се запази и те поведоха с 2:1 гейма.

"Червените" поеха инициативата и в решителната четвърта част, като постепенно увеличаваха разликата. Те бяха безапелационни и без особени проблеми записаха третия си успех.

Най-резултатен бе Страхиня Бързакович с 23 точки (3 аса, една блокада), като бе отличен и за MVP на серията. С 16 точки завърши Тодор Вълчев (3 аса, 3 блокади). За съперника Лукас Мадалоз завърши с 18 точки (3 аса), с 14 точки приключи Валентин Братоев (един ас, една блокада).