Националният отбор по футбол на България за девойки до 19 години постигна изключителен успех, изкачвайки се до Лига "А“ на турнира Лига на нациите за тази възраст.

Участието при най-добрите дава възможност и за класиране на еврофинали.

Избраничките на селекционера Троян Радулов спечелиха група "В4“ с три победи на турнира в Латвия, като в последния си мач се наложиха над Черна гора с 2:1.

Черногорките поведоха в резултата в 38-ата минута чрез Анастасия Ракочевич. През втората част обаче българките вдигнаха оборотите, доминираха изцяло и логично стигнаха до обрат.

Пламена Пенчева изравни в 56-ата минута, а Преслава Иванова осигури успеха с втория гол за българките в 67-ата минута.

Преди това българската селекция се наложи с 4:1 над домакините от Латвия и с 1:0 над Азербайджан. Латвийките останаха на 2-о място в крайното класиране с 6 точки, след като победиха Азербайджан с 4:0.