Алианц Милано и Матей Казийски се класираха за полуфиналите в италианския мъжки волейболен шампионат.

На четвъртфиналите Казийски и компания се се справиха с тима на Пиаченца, измъквайки серията с 3-2 успеха, след като изоставаха с 1-2.

В решителния, пети мач от серия Алианц Милано спечели с 3:0 гейма (25:21, 25:22, 25:22).

Матей Казийски завърши срещата с 9 точки, 2 аса и 4 грешки. Най-резултатен бе Юки Ишикава с 18 точки.

На полуфинала Алианц Милано ще се изправи срещу отбора на Перуджа, който спечели с 3-0 победи серията си срещу Верона.

В същото време Александър Николов и Лубе Чивитанова отпаднаха на четвъртфиналите, след като загубиха серията срещу Минт Веро Волей Монца с 2-3 успеха.

Мач №5 бе спечелен от Монца с 3:1 гейма (25:23, 25:23, 20:25, 25:22).

Алекс Николов изигра пореден блестящ мач за Чивитанова, като бе най-резултатен с 19 точки. С толкова се отчете и Марлон Янт Ерера.

Най-резултатен за победителите бе Стивън Маар с 22 точки.

На полуфиналите Монца ще премери сили с шампиона Трентино, който спечели серията си срещу Модена с 3-0 победи.