Украйна приема Исландия в квалификационния плейоф за Европейското първенство това лято. Срещата на "Тарчински Арена" във Вроцлав започва в 21:45 часа.

Група Е на турнира, в лицето на Белгия, Румъния и Словакия, вече очаква своя последен член. Само преди няколко дни Украйна бе на минути от отпадане. Все пак се стигна до вълнуващ обрат в Зеница, където отборът на Босна и Херцеговина поведе в 56 минута, а след това изтърва и златен шанс да изравни резултата. От това се възползваха най-вече Яремчук и Довбик, които в рамките на три минути, в края на срещата, успяха да обърнат до 2:1.

Исландия също трябваше да прави обрат, но той дойде далеч по-лесно над състава на Израел. Още до почивката островитяните обърна до 2:1 в своя полза. В 73-ата минута Израел остана с човек по-малко, но Захави пропусна да изравни от дузпа минути по-късно. В крайна сметка Гудмундсон отбеляза нови два гола за крайното 4:1.