Валентина Георгиева спечели златото на прескок на Световната купа по спортна гимнастика, която се проведе в Баку, Азербайджан.

С успеха българката стигна и до олимпийска квота за Игрите в Париж през лятото.

Възпитаничката на Филип Янев получи оценка от 13.799 точки. След нея се наредиха Чан Ок Ан (КНДР) с 13.783 точки и Карла Навас (Панама) с 13.733 точки.

Георгиева се завърна в спорта след тежка контузия на коляното. Тя участва в общо три турнира след подновяването на кариерата си. На първите два - Световните купи в Кайро (Египет) и Котбус (Германия), българката взе сребърни отличия, а днес добави и злато.

При мъжете Еди Пенев, който влезе като първа резерва на финала на земя, се класира на четвърто място с оценка 14.166 точки. Шампион стана Егор Шарамков (Беларус) с 14.933 точки.

С представянето си Еди Пенев се доближи максимално до трета квота за страната ни за Олимпийските игри във Франция.