Вицешампионът на Италия Лубе (Чивитанова) с българския национал Александър Николов в състава си започна с фалстарт плейофите в тазгодишния шампионат.

Тимът падна изненадващо като домакин от Минт Веро Волей (Монца) с 1:3 (26:28, 25:20, 11:25, 20:25) гейма в мач №1 от 1/4-финалните плейофи, игран тази вечер зала "Еуросуоле Форум".

Николов стана втори по резултатност с 12 точки като стартира като титуляр, но излезе във втората част за сметка на Матия Ботоло, който също завърши с толкова точки.

За Лубе с най-много се отчете Марлон Янт - 16, но и те не бяха достатъчни за успех.

За победителите от Монца Ерик Льопки регистрира 28 точки, а Артър Шварц добави още 18 точки.

Играе се до 3 успеха от 5 срещи. Вторият двубой е в неделя от 19:00 часа българско време в Монца.