Отборът на Ал Аин от Обединените арабски емирства победи като домакин Ал-Насър от Саудитска Арабия с минималното 1:0 в първа четвъртфинална среща от Шампионска лига на Азия.

Мароканският полузащитник Суфиан Рахими в 44-ата минута вкара гола за домакините след аситенция на парагваеца Kaки.

Домакините можеха да се поздравят и с по-категоричен успех, но голове на Каки в 28-ата минута и на Рахими в 73-ата бяха отменени след намеса на системата ВАР заради засади.

Тимът на Ал-Насър завърши мача с десет души, след като дълбоко в добавеното време на двубоя Аймерик Лапорте получи директен червен картон.

Суперзвездата на Ал-Насър Кристиано Роналдо бе титуляр и игра цял мач, но бе далеч от познатото си ниво.

Реваншът вн Саудитска Арабия е на 11 март.