Франция спечели класическата смесена щафета на 4 по 6 километра от Световната купа по биатлон в норвежкия зимен център Осло-Холменколен. Жюлия Симон, Софи Шово, Фабиен Клод и Кентен Фийон Майе изминаха трасето за 1:03:48.6 час с 6 допълнителни патрона. Te водеха убедително през цялото състезание, което завършиха едва 10 от общо 23 щафети.

Швеция взе сребърните отличия с изоставане от 32.2 секунди с 8 патрона, а домакините от Норвегия останаха трети с 11 допълнителни патрона и една наказателна обиколка, която въртя Ингрид Тандреволд на първи пост.

Националите ни Валентина Димитрова, Лора Христова, Владимир Илиев и Благой Тодев бяха затворени с обиколка и останаха 11-и. Преди да бъдат извадени от надпреварата, българите използваха 9 допълнителни патрона. Христова влезе в две наказателни обиколки, а Тодев изобщо не тръгна.

Световната купа по биатлон продължава другата седмица в Солджър Холоу, САЩ със стартовете от 8 до 10 март.