Шампионът Нефтохимик победи драматично като гост Монтана с 3:2 гейма (25:22, 18:25, 25:21, 19:26, 15:12) в мач от 19-ия кръг от редовния сезон в мъжката волейболна Суперлига.

С 14-ия си успех за сезона воденият от Мартин Стоев отбор от Бургас се върна към победите в първенството, след като в предишния си мач отстъпи като домакин на Левски с 1:3 гейма.

Нефтохимик е на третото място в класирането, като изостава с 2 точки от втория Левски.

Монтана регистрира 8-ма за сезона и втора поредна загуба в шампионата, като тимът заема 5-ата позиция в подреждането.

В зала "Младост“ в Монтана с основна заслуга за драматичния успех на Нефтохимик бе Бранимир Грозданов, който реализира 21 точки. С 15 помогна Розалин Пенчев, а 13 добави Красимир Георгиев.

За Монтана Кристиан Вълчак бе най-резултатен с 19 точки. Самуил Вълчинов приключи мача с 18 точки.

В следващия си шампионатен мач, на 9 март, Нефтохимик приема в Бургас Хебър.

Ден по-късно Монтана гостува на последния в класирането Раковски 1964.