Защитаващият титлата си на турнира на твърда настилка в Дубай Даниил Медведев приключи участието си на полуфиналите на състезанието.

Световният №4 и водач в схемата, не успя да се справи на полуфиналите с намиращия се в страхотна  форма Юго Умбер.

Френският тенисист, който е на 18-ото място в ранглистата и е поставен под №5 в схемата, победи  руснака със 7:5, 6:3. Мачът продължи 1 час и 51 минути.

Това бе четвърти мач при професионалистите между двамата тенисисти, като Умбер постигна трети успех.

В мача за титлата Умбер ще играе с петия поставен и 23-и в света Александър Бублик от Казахстан, който елиминира на полуфиналите руснака Андрей Рубльов в двубой със скандален край и отстраняване на Рубльов.

Умбер и Бублик ще играят за първи път един срещу друг при професионалистите.