Българският национал Александър Николов и неговия клубен Кучине Лубе Чивитанова се класираха за полуфиналите на Шампионската лига по волейбол при мъжете след нов успех над турския гранд Халкбанк (Анкара) с 3:1 (25:23, 20:25, 25:15, 25:23) гейма.

Срещата продължи 1 час и 47 минути. Италианците спечелиха и преди седмица с 3:1 гейма.

Николов беше втори по резултатност от Лубе със своите 17 точки, с 1 повече отбеляза Марлон Янт.

За Халкбанк мегазвездата на световния волейбол Ървин Нгапет отбеляза 17, но и те не бяха достатъчни за успех.

В битка за място на финал Лубе ще срещне победителя то двойката Трентино (Италия) - Берлин Волей (Германия).

Първият мач завърши с успех за трентинци с 3:0 като гост, а реваншът е днес в Тренто.