Отборът на Локомотив Новосибирск, чийто треньор е доскорошният селекционер на националния тим на България Пламен Константинов, а част от тима е национала Мартин Атанасов, победи като домакин Кузбас Кемерево с 3:0 гейма (25:22, 25:23, 30:28). Двубоят, който бе от 26-ия кръг от редовния сезон на шампионата, продължи 1 час и 31 минути.

Атанасов започна в стартовия състав на Локомотив, като реализира 4 точки. Най-резултатни с по 11 бяха Дмитрий Лизик и Иля Казаченков.

За Кузбас Аспарухов бе титуляр, като завърши мача с 8 точки. По 11 реализираха Роман Пакшин и Душан Петкович.

Локомотив е на второто място в класирането, като това бе 21-ви успех от началото на сезона за хората на Пламен Константинов.

Кузбас регистрира 11-а загуба, като е на петото място.