Баскетболистките на Монтана 2003 регистрираха седмата си загуба в Суперлигата от Адриатическата лига.

В 11-ия си мач от този етап на турнира българският тим отстъпи в зала "Младост“ в Монтана на словенския Атлет Целие с 54:80 точки (18:12, 14:22, 15:24, 7:22).

За Монтана това е пета загуба в последните шест мача на отбора. Състезателките треньора Преслав Пешев заемат предпоследната 6-а позиция в класирането.

Отборът на Атлет Цеалие постигна 9-ия си успех от 10 изиграни мача и четвърти пореден. Тимът е на второто място в класирането с равен актив с лидера Будучност от Черна гора.

За Монтана най-резултатна с 20 точки бе Тея Робинсън. В актива си тя добави и 5 борби и 5 асистенции. Микаела Дамянова добави 14 точки.

За Атлет Целие бразилката Тата се отчете с "дабъл-дабъл“ – 21 точки и 11 борби.

В следващия си двубой от Адриатическата лига баскетболистките на Монтана 2003 ще гостуват на четвъртите във временното класиране Орлови в Босна и Херцеговина.