Димитър Кузманов отпадна в 1/8-финалите на "Чаланджър"-а в Тенерифе, Испания. Националът ни загуби с 6:4, 6:7(4), 5:7 от Джозеф Ковалик след 3 часа и 24 минути на Корт № 6. Турнирът е върху твърда настилка с награден фонд 74 825 хиляди евро. Словакът е бивш № 80 в световната ранглиста от 2018-а година. В момента той е 232-и. Българинът е 224-и в таблицата.

В първия сет българинът взе 75 % от точките на първото си подаване, 33 % на второ и проби два пъти срещу веднъж за съперника. Втората част двамата осъществиха по един брейк и се стигна до тайбрек. В него 31-годишният словак бе по-фокусиран, допусна по-малко неточности и изравни резултата. В решителния сет Кузманов проби за 5:4 и сервираше за мача, но получи контузия в левия крак, а брейкът бе моментално върнат. При изоставане от 5:6, сънародникът ни взе медицински таймаут, а след него съперникът направи нов пробив и затвори двубоя от втория си опит.

Димитър Кузманов си тръгва с 6 точки за ранглистата и 1200 евро от наградния фонд.

На 1/4-финалите Ковалик ще се изправи срещу италианец - Стефано Травалия или Раул Бранкачо.