Локомотив (Новосибирск), чийто треньор е доскорошният селекционер на мъжкия национален отбор по волейбол на България Пламен Константинов, а в отбора е национала Мартин Атанасов, победи като гост Зенит (Санкт Петербург) с 3:2 гейма (20:25, 20:25, 28:26, 25:19, 19:17) в мач от 21-ия кръг от редовния сезон в руската Суперлига. Двубоят продължи 2 часа и 37 минути.

За Локомотив това е 18-и успех от началото на сезона, като отборът е втори в класирането. Също с 18 победи е и лидера Зенит (Казан).

Зенит (Санкт Петербург) регистрира 9-а загуба, като заема 7-ата позиция в подреждането.

В основата на обрата, който направи Локомотив бе Атанасов, който стана най-резултатен за отбора с 19 точки. С толкова мачът приключи и Омар Курбанов.

За Зенит феноменален мач изигра Владислав Бабкевич, който реализира 41 точки.