Арсенал победи Кристъл Палас у дома с 5:0 в 21-ия кръг на Премиър лийг. Мачът бе на стадион "Емирейтс".

Бразилският защитник Габриел Магаляеш откри в 11-та минута след пас на халфа Деклан Райс. Автогол от вратаря Дийн Хендерсън удвои резултата в 37-та. Белгийското крило Леандро Тросар се разписа в 59-та минута, благодарение на асистенция от нападателя Габриел Жезус. Габриел Мартинели влезе в 69-та от резервната скамейка и отбеляза два гола между първата и втората минута от добавеното време.

Арсенал е трети с 43 точки. Това е първи успех за възпитаниците на Микел Артета от 17 декември насам, когато надиграха Брайтън с 2:0 вкъщи. След това последваха равенство и 3 загуби във всички турнири. Кристъл Палас е 14-и с 21 точки.