Реал Мадрид победи Атлетико Мадрид с 5:3 след продължение в полуфиналния им мач в турнира за Суперкупата на Испания, който се проведе в Саудитска Арабия.

Марио Хермосо откри за "дюшекчиите" в 7' след асистенция на Антоан Гризман. "Белия балет" успя да направи пълен обрат в рамките на 9 минути. Антонио Рюдигер изравни в 20' след асистенция на Лука Модрич, докато Ферлан Менди даде преднина на "кралския клуб" в 29' след голов пас на Дани Карвахал.

Играчите на Диего Симеоне на свой ред успяха да се върнат в двубоя в 37', когато Гризман отбеляза след подаване на Родриго де Пол.

След почивката Антонио Рюдигер си отбеляза автогол (78'), а Дани Карвахал отново изравни в 85'. В продълженията на редовното време Стефан Савич си отбеляза явтогол 116', а крайното 5:3 оформи резервата Браим Диас.