Отборът на Локомотив Новосибирск, чийто треньор е доскорошният селекционер на мъжкия национален отбор по волейбол на България Пламен Константинов,  продължава победната си серия в редовния сезон на руската Суперлига.

В мач от 14-ия кръг на шампионата Локомотив победи като домакин Газпром-Югра Сургут с 3:0 гейма (25:10, 25:17, 25:22). Двубоят продължи час и 9 минути.

Националът Мартин Атанасов не бе в групата на Локомотив за мача, като се очаква да е на линия за следващия двубой на тима, на 8 януари срещу Оренбург в Новосибирск.

За Локомотив това е трета чиста победа в шампионата и десета поредна. Отборът е лидер в класирането като има само една загуба.

Отборът от Сургут регистрира 11-а загуба, като е на 14-о място.

За Локомотив най-резултатен с 11 точки бе Дмитрий Лизик. Иляс Куркаев приключи с 10 точки.

За Газпром-Югра над всички бе Алексей Родичев с 6 точки. Никита Алексеев добави 5.