Марица Пловдив загуби с 0:3 гейма от истанбулския Еджзаджъбашъ Дайнавит в четвъртия кръг от група "В" на Шампионска лига. Мачът се игра в зала "Бурхан Фелек".

Маричанки изиграха силен първи гейм, в който не дадоха преднина на съперника, а при 14:12 шампионките поведоха с две точки. Домакините успяха да направят разлика след 14-та точка - 19:15 и затвориха гейма в своя полза след 25:19.

Във втората част финалиста от Шампионска лига през миналия сезон поведе с 4:1, а маричанки изравниха и поведоха при 8:7. Турският гранд дръпна с 4 точки при 14:10, стигна се до 19:15, а геймът приключи след 25:20.

В третия туркините поведоха с 8:5, стигна се до 16:11, а Еджзаджъбашъ завърши двубоя след 25:19.

За Еджзаджъбашъ 3 волейболистки станаха най-резултатни с по 10 точки - Ярпак Еркек, която стана и MVP на двубоя, Ханде Баладън и Ирина Воронкова.

Най-полезни за пловдивчнки са Добрина Христоскова и Мария Кривошийска с по 11 точки, а 8 добави Ива Дудова.

Следващият мач на Марица в Шампионска лига е домакинство на италианския Савино Дел Бене Скандичи. Двубоят е на 10 януари, от 19:00 в зала "Колодрума" в Пловдив. Българките са трети в групата с две точки, туркините са втори с 9, колкото има и първият Скандичи, който е с една среща по-малко.

В петък (8 декември) Марица ще е домакин на ДКС Варна в 1/4-финалите за Купата на България от 19:00 в зала "Сила".