Българският национал Александър Николов и вицешампионът на Италия Кучине Лубе (Чивитанова) регистрираха трета загуба през настоящия сезон във волейболния елит на Апенините.

Тимът, воден от Джанлоренцо Бленджини, загуби като домакин от шампиона Итас (Тренто) с 0:3 (17:25, 22:25, 16:25) гейма в дербито на 8-ия кръг, играно снощи пред близо 2800 зрители в зала "Еуросуоле Форум".

Българинът започна като титуляр, но беше сменен още в в първия гейм. Въпреки това той записа 2 точки.

Най-резултатен в срещата беше Алесандро Микиелето от Тренто, приключил с 16 точки. Полякът Камил Рихлитски добави още 13. За Лубе Марлон Ерера завърши с 8 точки.

С успеха Тренто продължават с пълен актив от 8 победи от 8 мача. Те са на втора позиция, но и с мач по-малко.