Мъжкият волейболен шампион Нефтохимик 2010 приключи участието си в турнира за Купата на Европейската волейболна конфедерация (CEV) на 1/16-финалите на надпреварата.

В реванш от тази фаза на турнира тимът от Бургас загуби гостуването си на турския Аркасспор с 0:3 гейма (22:25, 17:25, 15:25).

Нефтохимик отстъпи и в първия мач, в Бургас, с 0:3 гейма.

В зала "Ататюрк“ в Измир играчите на Атанас Петров успяха за бъдат равностойни на далеч по-класния си съперник само в първата част.

За Нефтохимик в пореден мач най-резултатен бе пакистанецът Мурад Хан, който реализира 14 точки.

Българският първенец бе в Турция без контузените посрещачи Бранимир Грозданов и Стефан Иванов.  Заради леки мускулни болки Виктор Недялков, който на тренировката преди мача се подготвяше на облекчен режим, влезе само за посрещане.