Националът ни за Купа "Дейвис" Пьотр Нестеров достигна 1/4-финалите върху твърди кортове на открито в Ал Захра, Кувейт с награден фонд 15 хиляди долара. Поставеният под № 5 победи украинеца Володимир Якубенко със 7:5, 4:6, 6:4 за два часа и 34 минути.

Българинът поведе с 5:3 в първия сет, но допусна изравняване. След това той взе подаването на съперника си в 11-ия гейм и при свой начален удар поведе в резултата. Във втората част Нестеров загуби подаването си в последния гейм и Якубенко изравни. В третия сет двамата печелиха геймовете си, а Пьотр проби в последния гейм, за да стигне до крайния успех.

За място на полуфиналите сънародникът ни ще играе срещу водача в схемата Янки Ерел от Турция.

Нестеров постигна 12-а поредна победа във веригата на ITF в Кувейт, където заслужи предишните два турнира от същия ранг отново в Ал Захра през октомври и в началото на ноември.

Участието на Нестеров в надпреварата се осъществява с подкрепата на EGT.