Ботев Пловдив победи с 4:0 съгражданиците си от Марица. Контролата се игра на Футболен комплекс "Никола Щерев - Старика“ по време на паузата в родния шампионат.

Първият гол падна в 18-та минута, след като главният съдия отсъди дузпа в полза на Ботев. Мартин Секулич застана зад топката и отбеляза във вратата на Марица.

До края на първата част последваха няколко добри ситуации пред вратата на гостите от Марица, но резултатът се запази.

През вторите 45 минути Душан Керкез използва всички налични играчи на резервната си скамейка. Участие в проверката взеха и юношите на клуба - Димитър Папазов, Валери Владимиров, Симеон Турлаков, Димитър Урумов и Радослав Караманов.

В 57-та минута Емануел Уме отбеляза след подаване на Дилан Мертенс за 2:0. Влезлият от пейката Антоан Бароан отново се разписа за "жълто-черните“. Нападателят бе точен в 69-та минута след асистенция отново на Мертенс.

Появилият се от резервната скамейка Константинос Балоянис вкара и 4-ия гол в мача.

Стартова 11-ка на Ботев Пловдив: Кайзер (K), Ето’o, Папазов, Ван Хертъм, Перера, Ннади, Колев, Мертенс, Играч на проби, Уме, Секулич

Резерви на Ботев: Русев, Балоянис, Владимиров, Турлаков, Балтанов, Карабельов, Урумов, Караманов и Бароан