Габриела Димитрова (категория до 52 килограма) спечели сребърен медал на Европейското първенство по джудо за младежи и девойки до 23 години в Потсдам (Германия).
По пътя си към отличието Димитрова се справи последователно с Лука Вег (Унгария) с "вадзари", Мила Петрович (Босна и Херцеговина) с "ипон" след две "вадзари", както и с хърватката Ана Виктория Пулиз с "вадзари".
На финала състезателката на ЦСКА отстъпи пред друга унгарка Роза Дертяш с "ипон".
За Габриела Димитрова това е първо отличие за тази възраст в кариерата.
Останалите български представители не успяха да стигнат до отличията.
На 18 ноември (събота) надпреварата продължава с останалите категории.
На татамито ще излязат Лидия Брънчева (70 кг), Любомир Станоев (81 кг), Христо Вълков (81 кг) и Борислав Владов (90 кг).



20:13 / 17.11.2023
779










