Турският гранд Фенербахче записа 9-а поредна победа в турската Суперлига. Грандът спечели с 4:2 срещу Хатайспор в среща от 9-ия кръг.

Мачът се игра 47 834 зрители на стадион "Шукрю Саръчоглу" в Истанбул.

Още до почивката "фенерите" водеха с 3:0 след попадения на Себастиан Шимански (7'), Брайт Осави-Самюъл (15') и Един Джеко (39').

Фаузи Гулам намали в 55-ата минута, но Ирфан Джан Кахведжъ възстанови преднината от три гола за домакините с попадение в 63-ата минута.

Крайното 4:2 оформи Раян Абид в четвъртата минута на добавеното от съдията време на срещата.

С успеха Фенербахче са еднолично начело с пълен актив от 27 точки. Втори са вечния съперник Галатасарай с 25. Хатайспор са 6-и с 14 точки.

За "фенерите" предстои сблъсък с българския шампион Лудогорец в групите на Лигата на конференциите.

Мачът е в Истанбул в четвъртък (26-и октомври) от 19:45 часа.