Израел струпва мащабна военна групировка в южната част на страната, съобщава кореспондентът на Al Jazeera. Концентрацията на военна сила е в близост до град Невиот – на около три километра от Ивицата Газа.
"Тежко въоръжение се вкарва в този район“, отбелязва кореспондентът на телевизионния канал. "Можете да видите бронетранспортьори – предназначени да вкарат пехота в битка. Виждали сме и танкове... и самоходни артилерийски установки и оръдия“.
"Израелските войски са докарвани на камиони, което може да се опише само като специализирани леки малки превозни средства, което предполага, че някаква форма на сухопътна инвазия е неизбежна“, съобщи той.
По думите му, има непрекъснати полети, извършвани от изтребители, летящи към Газа, "пускайки бомбите си, връщайки се и обикаляйки отново“.
Продължава и бараж от ракети, изстреляни от Газа, добави той.



17:50 / 09.10.2023
9551



