Българският полузащитник Филип Кръстев вкара гол при победата на неговия Лос Анджелис с 5:1 над Минесота Юнайтед в Мейджър Лийг Сокър. Бившият футболист на Славия и Левски бе точен за шампионите на САЩ в 67-та минута, 4 след като се появи в игра от пейката вместо Тимоти Тилман. Той осъществи самостоятелен пробив от центъра чрез дрибъл и с хубав диагонален удар по земя с десния крак оформи крайния резултат.

Преди това 3 попадения за калифорнийци реализира нападателят Денис Буанга, а сметката на домакините набъбна и с автогол на Мигел Тапиас

За гостите от Минесота единственият гол вкара Хасани Дотсън, който откри в четвъртата минута.

Попадението срещу Минесота е второ за Кръстев с екипа на Лос Анджелис в 9 срещи и първо в Мейджър Лийг Сокър.

В класирането Лос Анджелис е на трето място в Западната конференция с 48 точки от 32 двубоя. Минесота Юнайтед е на 12-а позиция с 38.