Лудогорец победи с 1:0 Левски в гостуването си от 12-ия кръг на Първа лига. Шампионите продължават да са без поражение от столичани в първенството от 13 август 2016-а насам, когато отстъпиха с 0:1 именно на стадион "Георги Аспарухов".

Попадението за "орлите" тази вечер отбеляза 22-годишният бразилски нападател Руан Секо, който получи подаване от полския полузащитник Якуб Пьотровски в 25-та минута.

"Сините" остават само с две победи срещу разградчани в последните 7 години. Те бяха миналата пролет, но в полуфиналите за Купата на България - 3:2 в Разград и 1:0 в София. Впоследствие 26-кратните първенци на България вдигнаха трофея след успех над ЦСКА-София.

Възпитаниците на Николай Костов са четвърти с 22 точки от 11 мача. Лудогорец е шести с 20, но след 10 двубоя.