Женският ни национален отбор завърши със загуба на квалификациите за Олимпийските игри. Възпитаничките на Лоренцо Мичели допуснаха поражение от Пуерто Рико с 1:3 гейма (14:25, 25:20, 18:25, 12:25) в последния си мач от група "В" на турнира в Токио. Още преди мача "лъвиците" нямаха шанс да се класират за Париж' 2024. В надпреварата победихме само Перу.

Мичели заведе на японска земя само млади състезателки, които да се обиграват в бъдеще. През това лято съставът ни остана в Лигата на нациите и стигна 1/4-финал на Европейското първенство.

Волейболистките ни завършиха с един успех, 6 поражения и 5 точки, което отреди седмото място в крайното класиране. Пуерто Рико постигна четвърта победа, като с 3 загуби и 11 точки приключва на четвърта позиция в крайната подредба.

Двубоят приключи за 73 минути игра.

Най-резултатна за България бе Мирослава Паскова с 8 точки. По 7 точки добавиха Микаела Стоянова и Елена Бечева.