Четири български таланти се класираха за втория кръг на турнира за юноши и девойки до 16 г. "Sofia Cup". Надпреварата от втора категория на Тенис Европа се провежда на кортовете на ТК "15-40" в София.
За четвъртфиналите се класираха Мартин Бонев при юношите и Валерия Гърневска, Елеонора Тонева и Анастасия Бързакова при девойките.
Резултати на българчетата от осминафиналите:
Юноши:
Мартин Бонев – №8 Лауренциу Бадеа (Румъния) 1:6, 6:3, 6:4
Николай Бунчев – №4 Рихард Нейманис (Латвия) 1:6, 3:6
Девойки:
№3 Валерия Гърневска – Амалия-София Николи (Румъния) 6:2, 6:1
№7 Елеонора Тонева – Карина Батанаси (Румъния) 6:4, 6:1
№8 Анастасия Бързакова – Андреа Танасе (Румъния) 6:2, 6:1
Андреа Иванова – №1 Лана Вирч (Сърбия) 2:6, 0:6
Ива Бешина – №6 Луиза Бевиз (Унгария) 2:6, 2:6



17:21 / 13.09.2023
590










