Националният отбор на Германия сложи край на кошмарната си серия от 5 последователни контроли без победа. "Маншафтът", който бе воден от Руди Фьолер, победи гостуващия тим на Франция в приятелски мач, който се игра в Дортмунд.
4-кратните световни шампиони спечелиха проверката срещу действащите вицешампиони на света с 2:1, като товаб е първа победа за германците от приятелския мач срещу Перу през март.
Томас Мюлер откри резултата още в 4', а Лирой Сане удвои в 87'. Крайният резултат бе оформен в 89', когато Антоан Гризман бе точен след изпълнение на дузпа.
Така серията от 5 поредни победи на Франция приключи. За последно "петлите" загубиха през декември във финала на Мондиала в Катар.




00:06 / 13.09.2023
642










