Бъдещата номер 1 в световната ранглиста Арина Сабаленка от Беларус се класира за финала на Откритото първенство на САЩ по тенис при жените - US Open.
Европейката, която е поставена под номер 2 в основната схема, направи страхотен обрат срещу американката Мадисън Кийс, печелейки след 0:6, 7:6(1), 7:6 (5).
Срещата продължи 2 часа и 35 минути.
Сабаленка губеше от представителката на домакините с 0:6 и 3:5 във втория сет, но съумя да обърне нещата в своя полза и да стигне до първи финал в Ню Йорк в своята кариера.
В битка за трофея представителката на Беларус ще играе с друга американка - Кори Гоф, която спечели с 2:0 сета срещу чехкинята Каролина Мухова.




07:58 / 08.09.2023
855










