Крилото на Юта Джаз Симоне Фонтекио изигра най-силният си мач на Световното първенство по баскетбол до момента, след като в четвъртата среща на своя тим отбеляза 30 точки, а Италия, въпреки че изоставаше в един момент с 16 точки, надделя над Сърбия със 78:76, с което изпревари своя опонент на върха в група "I".

Гардът на Атланта Хоукс Богдан Богданович остана втори по резултатност с 18 точки, а сърбите изпуснаха победата в последната четвърт.

Двата отбора не допуснаха съперника да се откъсне в резултата, но Италия спечели последната четвърт с 5 точки, които бяха достатъчни, за да преодолеят изоставането си, с което започнаха последните 10 минути.

Успехът дава добри шансове на Италия да достигне до четвъртфиналите на Световното първенство, което тази година се провежда в Япония, Филипините и Индонезия.