Черно море постигна четвърти пореден успех от началото на сезона. В петия кръг на Първа лига варненци победиха Славия с 5:1 като гости.

Бразилският нападател Матеуш Машадо откри в четвъртата минута, а в 22-та удвои. Преди почивката в 37-та минута Виктор Генев намали след асистенция на Галин Иванов. Испанският полузащитник Пабло Алварес вкара в 62-та минута след наказателен удар. Иван Минчев от домакините получи втори жълт картон в 86-та минута и напусна терена преждевременно. Алекс Фернандес се разписа в 90-та минута, а Исмаил Иса оформи крайния резултат в шестата минута от добавеното време.

Черно море събра 13 точки и продължава да дели върха на класирането с Локомотив Пловдив. "Смърфовете" са първи само заради по-добрата си голова разлика. Славия остава 11-и с 4 точки.

В следващия кръг "моряците" приема Лудогорец, а столичани гостуват на Берое.