Нидерландският гранд ПСВ Айндховен спечели с 4:1 срещу австрийския Щурм Грац първата среща от третия квалификационен кръг на Шампионска лига.

Мачът се игра пред 30 000 зрители на стадион "Филипс" в Айндховен.

18-годишният Исаак Бабади даде аванс за домакините с попадение още в 4-ата минута.

Асистенцията беше дело на белгиеца Йоан Бакайоко. Ветеранът Люк де Йонг (на снимката) покачи в 22-ата, а в 32-ата отново той направи резултата класически.

В края на първото полувреме гостите върнаха едно попадение чрез словенеца Йон Горенц Станкович, след което гол на новите носители на Суперкупата на Нидерландия беше отменен от ВАР заради игра с ръка на Патрик ван Аанхолт.

В 73-ата Ибрахим Сангаре оформи крайното 4:1.

Реваншът е след седмица. Победителят от тази двойка излиза срещу спечелилия измежду шотландския Рейнджърс и швейцарския Сервет.