Отборът на Манчестър Сити спечели контролата си срещу Байерн Мюнхен с 2:1. Срещата се проведе на Националния стадион на Япония в Токио. Възпитаниците на Хосеп Гуардиола постигнаха трета победа в лятното си азиатско турне.

Шампионите на Англия и Европа откриха резултата в 21' с гол на Джеймс МакАтий, като така и завърши първото полувреме.

Томас Тухел направи 11 смени на почивката, докато испанският му колега смени 9 от играчите си.

Матис Тел изравни за "баварците" в 81', но Сити успя да стигне до успеха с гол на Аймерик Лапорт в последните минути на редовното време.

Следващата контрола на Манчестър Сити е на 30.07 срещу Атлетико Мадрид, докато шампионите на Германия се изправят срещу японския Кавазаки Фронтейл на 29.07.