Боряна Калейн спечели златен медал във финала на топка на Световната чалънжд купа по художествена гимнастика в Клуж-Напока (Румъния), съобщиха от БФ Художествена гимнастика.

Българката не остави никакви шансове за съперничките си, след като с перфектно изитграна композиция получи оценка от 35.000 точки.

Във финала на уреда участва и Ева Брезалиева, но тя допусна грешки и остана осма с оценка от 29.300 точки.

Втора и трета на топка са италианките Милена Балдасари с 32.050 точки и София Рафаели с 31.500 точки.

Така България вече има четири медала от надпреварата, след като вчера Калейн и момичетата от ансамбъла станаха втори в многобоя, а Брезалиева спечели сребро на обръч.

По-късно днес са финалите на бухалки и лента също с участието на Калейн и Брезалиева, както и при ансамблите с пет обръча и с две топки и три ленти, където България е фаворит за първото място.