ЦСКА 1948 постигна победа с 3:1 срещу носителя на купата на Румъния за 2023 година Сепси във втората контролна среща на софийския тим по време на подготвителния лагер в Словения.

Георги Русев изведе Армейците напред в резултата след точно реализирана дузпа в 19-та минута. Козмин Матей вкара изравнителен гол, но той беше отменен заради нарушение на румънеца срещу Стефан Цонков.

Бирсент Карагарен също се разписа в края на полувремето, а това е гол за него във втори пореден двубой. До края на първата част ЦСКА 1948 направи преднината си класическа, след като дебютния си гол с екипа на тима вкара новото попълнение Неделко Пишчевич.

За Сепси през второто полувреме Марио Рондон вкара единствения гол за румънците.

Победата е първа за ЦСКА 1948 по време на подготвителния лагер, след като тимът на Атанас Рибарски направи 1:1 с Марибор. "Червените" постигнаха и първата си победа от два месеца, след като ЦСКА 1948 за последно спечели срещу Локомотив София в турнира за Купата на България.