Отборите на Франция и Швейцария са последните четвъртфиналисти на Европейското първенство за младежи до 21 години, което продължава в Румъния и Грузия.

В двубой от последния кръг в група "D“ на шампионата Норвегия победи Италия с 1:0. Голът на Ерик Ботхайм в 65-ата минута донесе първия успех за Норвегия на турнира, който спря Италия за четвъртфиналите. "Скуадра адзура“ бе изпреварена в крайното класиране в групата от отбора на Швейцария, който завършва на второто място в групата и продължава в следващия етап на турнира.

Швейцарците загубиха последния си мач в групата от Франция с 1:4.

Амин Гуири в 16-ата минута от дузпа, Брадли Баркола в 65-ата, Райан Шерки в 76-ата и Максанс Какере в 81-ата минута вкараха за третата победа на Франция в групата.

Дан Ндойе вкарав 35-ата минута гтола за Швейцария в 35-ата минтута на мача.

Ясни са и съперниците на четвъртфиналите на турнира. На 1 юли Грузия играе с Израел, а Испания с Швейцария. На 2 юли мачовете са Англия – Португалия и Франция – Украйна.