Националният ни отбор България по водна топка отстъпи и във втория си мач от европейските квалификации за първенството през следващата година, като този път загуби от Украйна с 13:23 (4:5, 2:5, 2:7, 5:6) в Гзира, Малта.

"Трикольорите" бяха равностойни само в първата и четвъртата част, в които отстъпиха само с по едно попадение, но Украйна направи разликата голяма в средата на мача.

Най-резултатен за България бе капитанът Микаел Методиев, който вкара 4 гола. Самуил Иванов, Денис Станков, Александър Велков се отчетоха с по две попадения, а по едно добавиха Николай Димитров, Момчил Вълков и Светослав Илиев.

За Украйна 4 гола вкара капитанът Олександър Диадура.

След два изиграна двубоя в Група B България е на последното четвърто място и няма възможност да завърши на едно от първите две места. Вчера съставът загуби от Германия с 3:24, а утре е последната среща срещу домакина Малта.